Hakkımızda

2 Adam Yazılım ve Teknoloji


1996 yılında, Yakın Doğu Üniversitesinde  KKTC'de Yerel ve Genel Seçimleri bilgisayar ortamında değerlendirme sistemini kurarak teknoloji dünyasına adım attı.  

2 Adam Yazılım ve Teknoloji, KKTC’nin 1996-2008 Bütün seçimlerinin uygulayıcısıdırlar.  

27 Ağustos 2001 Yılında  " ICANN "'inde onayladığı, Dünyanın ilk Türkçe URL (i-dns) çalıştırdılar ve Bu çalışmayla"2001 Yılı Akademik ve Bilimsel Alanda Üstün Başarı Ödülü" aldılar.

1997-2008 yıllarında, Yakın Doğu Üniversitesi Bilgi Teknolojileri yönetimi  2 Adam tarafından yürütüldü.

2002-2008 yılları arasında yoğun Ar-Ge çalışmaları yürüterek yeni teknolojileri hayatımıza kazandırdılar. Canlı kamera görüntüsü üzerinde insan yüzü tanıma, Kendi linkini kendi bulan ve internette kendi başına gezebilen yazılım, Data büyüklüğü bağımsız 0.06 ms arama hızında Arama motoru ve Resim sorgusu ile resim arama motoru, Network Güvenliği ve Analizi uygulamaları  2 Adam tarafından yazıldı.

2009 yılında Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik cihazını da yine 2 Adam Yazılım ve Teknoloji şirketi yaptı.

2010 yılında 2 Adam Yazılım, TÜBİTAK tarafından desteklendi.

2011 yılında ise Tokyo Teknoloji Enstitüsü'nde bulunan HASEGAWA LAB ile partnerlik anlaşması imzaladı. Aynı yıl SONY'nin lisanslı yazılım geliştiriciliği ünvanını aldı. 2 Adam Yazılım 2011 yılı itibarı ile 2 Adam Oyun Stüdyosu'nu açarak çalışmalarına başladı.

2011 yılında ise İsveç'li Kvaser firması ile de CanBUS teknolojilerinde partnerlik anlaşması imzalandı. Aynı yıl JBBrother Co. Pakistanlı şirketle de yazılım danışmalığı konusunda hizmet vermek üzere partner oldular.

2011-2013 yılında ülkemiz teknolojisi için son derece önemli Ar-Ge çalışmaları yürütüldü. Türkiye'de üretilen yerli otobüslerde Can Kontrol Yazılımları  ve donanımları yurtdışından bağımsız, Türkiye'de ve "2 Adam Yazılım ve Teknoloji" tarafından yazıldı ve üretildi.

2013 yılında 2 Adam Yazılım, TÜBİTAK tarafından ikincikez desteklendi. Ayrıca aynı yıl AB ve Ulusal Ajans tarafından desteklendi.

2014 yılında 2 Adam Yazılım, Elektrik Üretim AŞ (EUAŞ) de Sharepoint hizmeti. Beyza Piliç Tüm türliye genelinde 350 Şubesinde ERP çözümümüz devreye alındı.

2015 yılında PLC,Scada ve Otomasyon çözümlerimizi Akyem fabrikaları kullanmaya başladı. Lesaffre / Fransa ile 2 Adam ERP/BC için çalışmaya başlandı.

2017 yılında Türkiye Limanları Kargo yönetimi yazılımı 2 Adam tarafından yazıldı.

2018 yıllarında Türkiye de Verimli üretim önceliği üzerine SCADAM Üretim yönetimi ve SCADAM E-Ticaret Portalı geliştirildi.

2019 yılında KKTC de Doktor ve Sağlık Hizmetleri yazılımı 2 Adam tarafından yazıldı.

Internet tabanlı database yönetimi üzerine kurulan 2 Adam Yazılım, Fabrikalar ve üst düzey meslek gruplarının yazılım, teknik danışmanlık ve Ar-Ge ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile Türkiye'de faaliyet göstermektedir. 

Not: Yukarıdaki açıklamalar Gizlilik anlaşması imzaladığımız Ar-Ge çalışmalarını kapsamamaktadır. Saygılarımızla, 2Adam.
Yukarı
Yukarı