Veri Kurtarma

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte fotoğraflarımız, videolarımız, kişisel verilerimiz, banka bilgilerimiz, işimizle ilgili veriler, şahsi yazışmalarımız, PDF, Word, Excel dosyalarımız gibi sıklıkla kullandığımız dijital verilerimizi hard disklerde saklamaya başladık. Ancak kaçımız bizim için önemli olan verilerin teknik arızalardan dolayı kaybolma riskinin olduğunun farkındayız?

Dijital ortamların bize sağladığı avantajlar dışında bu tür dezavantajları da maalesef bulunmaktadır. Saklama ve yedekleme koşullarına uygun depolama yapmadığımız sürece bu tür veri kayıpları yaşamaya devam edeceğiz.

Peki buna bir çözüm yok mu?

Öncelikle hard disklerimizde herhangi bir nedenden dolayı veri kaybı meydana gelmişse müdahale etmeksizin bu işte uzman kurum ya da kişilere danışılmalı ve uzmanlar tarafından veri kurtarma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Sıvı teması, yere düşürme, darbe alma, kullanılan ortamın aşırı sıcak veya tozlu olması, fiziksel hasar, yangın hasarı, elektrik kesintisi, dosya silme, format atma, raw formata dönüşme, sistem geri yükleme yapma gibi durumlardan oluşmuş arızalarda hard disklerden veri kurtarma işlemi yapılabilmektedir.

Alanında uzman kişilerden oluşan ekibimiz yüksek başarı oranı, teknolojik standartlara uygunluk, profesyonel hizmet kalitesi, özel bilgilerin mahremiyeti ve gizlilik prensibi gibi konulara dikkat ederek, kısa sürede en iyi sonucu olmak için titizlikle çalışmaktadır.
Yukarı
Yukarı